بستن پنجره انتظار

کمپرسور

انواع مدل کمپرسور ها

 

 

اگر علاقه مند به مطالعه در زمینه انواع طبقه بندی کمپرسورهای هوا می باشید، با مطالعه این مقاله اطلاعات مفید و مختصری در این زمینه کسب حواهید کرد که شما را در انتخاب بهترین نوع کمپرسور برای پاسخگوی به نیازتان یاری خواهد کرد.

در ابتدا به طبقه بندی کمپرسورها بر اساس نحوه کارکرد آنها می پردازیم:

کمپرسورهای رفت و برگشتی هوا - Reciprocating Air Compressors

کمپرسورهای رفت و برگشتی یا کمپرسورهای پیستونی (این دو بیان به صورت متدوال به جای یکدیگر نیز به کار می روند) یکی از پرکاربردترین نوع کمپرسورهای هوا در بازار این روزها می باشند. کمپرسورهای پیستونی یکی از زیر مجموعه های مفهوم کلی تر کمپرسورهای جابه جایی مثبت می باشند و تمام مزایای این نوع کمپرسورها را دارند( سادگی عملکرد، هزینه اولیه مورد نیاز کمتر و ....). در کمپرسورهای پیستونی هنگامی که پیستون به سمت پایین سیلندر حرکت می کند هوا با فشار اتمسفر وارد آن می شود. سپس با شروع حرکت پیستون به سمت بالا هوا فشرده می شود. این روش کار به عنوان کمپرسور پیستونی تک مرحله ای شناخته می شود. در کمپرسورهای پیستونی دو مرحله ای هوا مانند کمپرسورهای تک مرحله ای با فشار اتمسفری تامین می شود. با این تفاوت که در این نوع کمپرسورها دو سیلندر وجود دارد. در طول مرحله اول هوا تا فشارهای میانی فشرده می شود و بعد از خنک کاری هوای فشرده شده( که بخش اعظمی از حرارت آن در این مرحله گرفته می شود) وارد سیلندر دوم شده و فشرده سازی تا فشار مورد نظر ادامه می یابد.

  

 

عضویت در خبرنامه

| 03195010820-21 | 03195010822

http://www.tukaparsian.ir

info@tukaparsian.ir

03195010820

دفتر مرکزی: اصفهان، میدان استقلال، بعد از پلیس راه سابق، کیلومتر 1(یک) بزرگراه آزادگان- شاهین شهر ، شرکت توکا پارسیان پیشرو

دفتر پژوهشی: اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی، شهرک علمی تحقیقاتی